Nueve – odcinek 8. – ….

Szanowni czytelnicy,

mam nadzieję, że kilka słów od autora, które zamieszczę poniżej i w kilku linkach do mojego bloga pisarskiego, Was zaciekawi.
Właściwie te prawie 500 tys. znaków ze spacjami, do których obecnie dobija moja debiutancka epopeja, i aż koza prawie wybuchła, gdy to piszę, bo zamiast drewna wrzuciłam przygarnięty od sąsiadki ekogroszek, dlatego dopisałam słowo epopeja, czyż nie lepie brzmi, niż proza, i mądrości wszelakie, które pragnęłam w niej zawrzeć, powinny zmieścić się w jednym, no może w dwóch zdaniach.

„Kocha, nie kocha ,wróci, nie wróci, odszedł na chwilę czy na zawsze i co ja mam zrobić ”

– Mamo, jedź po banany, zrobisz naleśniki…”

AMEN.

No ale sami przyznacie, kim byłby pisarz bez myśli zebranych w te zapisane słowa 😉

Powieść pisałam w roku 2016, jesienią, w styczniu 2017 pragnęłam ją wydać. Była nawet w redakcji, i już był prawie wydawca, lecz jako rasowa artystka, dziś odbieram to za fanaberię, wydają w oprawie twardej, ja zaś miałam przewidzianą okładkę miękką, jak i autorskie różne pomysły już w środku. Wielcy zaś, wtedy się nie odezwali i tak w tym roku zaczynamy od nowa, wydamy sami z audiobokiem lub może fajny wydawca się pojawi.
Widocznie powieść musiała sobie w laptopie poleżeć, obecnie ją modyfikuję, a przy okazji już na wsi powstała druga część trylogii, z o wiele lepszym moim stylem pisania.

Nie ukrywam, że mnie samą ona już trochę nuży, gdyż obecnie piszę o czymś zupełnie innym, a jednocześnie bajki i inne gatunki literackie.

Odcinek ósmy postanowiłam opublikować już tylko drukiem, zaś przygodę czytania o dalszych losach Leny, pozostało jeszcze kilka odcinków, niż odsłona pierwsza się zakończy, zamieścić do poczytania w odcinku 9.

Poniżej kilka linków o samej powieści.
Serdecznie zapraszam do czytania.

Przerwa na dokończenie powieści „Nueve” – Dorota Olpeter (vilin.pl)

O powieści „Nueve” słów kilka – Dorota Olpeter (vilin.pl)

* * *

debiut literacki z roku 2016 r. w 21 odsłonach.

(odsłona 1 wydawana w odcinkach, reszta w druku)

„Nueve” (pierwsza część trylogii)

autor : Dorota Olpeter

na okładce akwarela Adama Papke, Przed Burzą

(dla mecenasów sztuki )

https://patronite.pl/vilin )